עברית English Tiếng Việt
ישראל וייטנאם
הודעות לנוסעים לוייטנאם:

טיול לויטנאם

רקע כללי על ויטנאם

ויטנאם הנוכחית פורחת ומציגה מגוון רחב ביותר של חוויות בשלל חושים.

ויטנאם עברה תהפוכות ומלחמות שנכפו עליה שכללו גם אמברגו אחרי הנצחון על המריקאים, מה שגרם לה להישאר מאחור שנים רבות.
בשנים האחרונות וייטנאם פורחת והשילוב בין מודרניזציה לעולם "הבתול" של פעם מאפשר לנו להנות מכל העולמות.

נופים פראיים, שדות אורז ירוקים, פגודות, כנסיות, שווקים מדהימים ביבשה ועל המים עם שפע של פירות וירקות אקזוטיים עם טעם של פעם, נהרות, ערים תוססות וצפופות (Mega Cities) ומעל הכל האוכל המדהים המושפע מהמטבח הסיני, ההודי והצרפתי.

טיול לויטנאם

הכנות לטיול בויטנאם

חשוב להתעדכן במזג האוויר הצפוי בעונה בה בחרתם לטייל ולא פחות חשוב מכך – לדאוג לויזה תקפה. ויאטנם מחייבת כל תייר בהוצאת אשרת כניסה ולכן חשוב שתדאגו לכך מבעוד מועד. את האשרה ניתן להנפיק בכמה דרכים, כשהנוחה מכולם וגם החסכונית מכולם היא דרך האינטרנט. לא רבים יודעים על האפשרות הנוחה הזו (מטיילים רבים פוקדים את שגרירות ויאטנם ומבזבזים בתוך כך זמן יקר וכסף) אז הנה היא כאן לפניכם. ההליך הפשוט הזה כולל מילוי פרטים באתרים ייעודיים, תשלום עבור האגרה, ולבסוף הדפסת האישור שנשלח אליכם והצגתו בשדה התעופה הויאטנמי. חברות רבות מציעות את השירות הזה עבור מטיילים ומקבלים שירות מצוין שמונע כל דאגות, ויזה עד לשלושה חודשים וכל זאת במהירות וביעילות.
שימו לב, חשוב מאוד להצטייד ב-ויזה לויטנאם או אישור לויזה!!! ללא אישור ממשלתי שנשלח אליכם למייל מבעוד מועד לא תוכלו לעלות לטיסה!
חשוב ביותר לתכנן את סוג הויזה ותוקפה! אם יש כוונה לעבור למדינה שכנה ולחזור, חובה להצטייד בויזה עם כניסה רב פעמית! מי שנוסע למזרח לתקופה ארוכה, יכול לגלות שחודש בוייטנאם בהחלט לא מספק

ויטנאם מדינה ארוכה מאד כ- 3500 ק"מ חוף והמרחק בין עיר הבירה להו צ'י מין (סייגון לשעבר) כשעתיים טיסה!!!!

בכדי להנות לטיול  לויטנאם מומלץ טיול של 3 שבועות.
שבוע בכל אחד מהאזורים צפון, מרכז ודרום.

בדרום מזרח אסיה שוכנת ויאטנם, מדינה מרתקת עם יופי עוצר נשימה. טיול לויטאנם מזמן מפגש של ניגודים בין ערים מאוכלסות מאוד – Mega City's, שוקקות חיים וצבעוניות, לבין מרחבי טבע עצומים – חופים זהובים עם מי טורקיז, מרבדים עצומים של ירוק וטבע משכר לכפרים פסטורליים בהרים. בצפון המדינה ניכרת עדיין השפעה קומוניסטית במקצת ובדרום האווירה היא קלילה יותר ומלאת חיים, כך שלא משנה היכן תבחרו לערוך את הטיול לויאטנם – תוכלו למצוא בכל חלקי המדינה עניין מרתק בתרבויות שונות וטבע נפלא.

 

טיול לויטנאם


מהיכן כדאי להתחיל בטיול לויטנאם?

במידה רבה מסלול הטיול שלכם יקבע לפי הטיסה הטובה ביותר שמצאתם, אך ההמלצה הגורפת היא להתחיל את הטיול בצפון ולסיימו בדרום. בצפון תוכלו לעשות מסלולי טראקים וליהנות ממסלול מעט מאתגר, משם תוכלו להמשיך למרכז ויאטנם וליהנות עם כל הגוף והנפש מחופים משכרים וממנוחה מוחלטת ובדרום, שם מזג האוויר טרופי יותר, תוכלו לפקוד את הג'ונגלים השונים, ליהנות מאטרקציות מים, פירות טרופיים מפנקים והרגשה מערבית יותר – ממש אווירת חופש אמיתית. כדי להקיף את ויאטנם בצורה טובה ומספקת, כדאי להקציב לטיול פרק זמן של שבועיים פלוס, למרות שזה אינדיבידואלי ותלוי בכל אחד ואחד וכמות הזמן שהוא מתכנן לשהות בכל אזור, אך שבועיים זה בהחלט זמן שיוכל לאפשר לכם ליהנות ממנה לאורכה ולרוחבה.
טיול בויאטנם מיועד לכל מי שרוצה להרגיש בנופש של ממש, לאתגר את גופו ואת נפשו, להתרשם מהיסטוריה עתיקה ומרתקת ולעשות את מה שאנחנו הישראלים יודעים לעשות טוב כל כך – פשוט ליהנות.

 

המקומות המומלצים בהו צ'י מין (סייגון)


שמה המקורי של העיר סייגון (Saigon), שהייתה עיר הבירה של צרפת אינדו-צ'יינה ועם כיבושה ב- 1975 בידי צפון וייטנאם קיבלה את שמה החדש הו צ'ין מין (Ho Chi Minh City - HCMC) ע"ש המנהיג הנערץ שהוביל את וייטנאם (הצפונית) מהיווסדה. 
העיר מונה כ- 12 מיליון תושבים, נחשבת כמגה סיטי והינה העיר הגדולה ביותר בוייטנאם.

אחת החוויות המדהימות, מליוני אופנועים ברחובות, כמות בלתי נתפסת.
העיר מחולקת ל-16 רובעים כשרובע התיירים - רובע 1.
 Pham Ngu Lao - District 1 פאם נגו לאו 
סייגון הייתה העיר בה התמקם הצבא האמריקאי במלחמת וייטנאם - ואחד המקומות המיוחדים לביקור