עברית English Tiếng Việt
ישראל וייטנאם
הודעות לנוסעים לוייטנאם:

ייצוא לוייטנאם

חושבים על וייטנאם של לפני כמה עשרות שנים ומשווים אותה למדינה התפתחת היום – קשה להאמין שמדובר באותה מדינה. מיקומה, עם כח עבודה מעולה, אוכלוסיה של כ- 95 מיליון תושבים, מאפשרים לה לצמוח. לאחר המלחמה ועם סיום האמברגו האמריקאי על המדינה, כלכלתה של וייטנאם התפתחה בקצב מסחרר במהלך השנים האחרונות, וכיום היא מחזיקה בכלכלה יציבה, עם ייבוא יציב שרק הולך וגובר וכמובן, גם ייצוא מרשים. ייצוא לוייטנאם מצריך מהיבואנים השונים ידע מקיף בשוק היבוא והיצוא בכלל, הבנת התרבות ואיך עושים עסקים עם וייטנאם בפרט. אם אתה רוצה להצטרף להצלחה המסחררת ולקחת חלק במסחר המשגשג – הנה כמה דברים שתצטרך לדעת לפני.

כלכלת וייטנאם על קצה המזלג

על אף שרק רבע מהמדינה ראוי לעיבוד חקלאי, רוב כלכלתה של וייטנאם נשענת על ענף החקלאות, החקלאות הימית ושם נמצא הרווח העיקרי שלה, כשהגידול העיקרי במדינה הוא אורז. אחרי דאגתה לאוכולוסייתה המקומית, נותר לה עוד אורז לייצוא, זאת בנוסף לתירס, פלפל שחור (היצואנים הגדולים במדינה), טבק, תה, סוכר וגומי. מלבד זאת, צפון המדינה מתבססת על תעשיה כבדה בשל העובדה שבאיזור זה יש מרבצי ברזל ופחם, לצד כריית מתכת. 
בין שנות השישים והשבעים הייתה נתונה וייטנאם למלחמת אזרחים ארוכה, מה שהפך אותה לאחת המדינות העניות בעולם – תדמית שהתקשתה להתאושש ממנו, והחרם של ארצות הברית עליה עד שנת 1994 לא עזר בכך. בסוף שנות ה- 80 חל שינוי לטובה בכלכלתה של המדינה, כשהיא השכילה להבין את פוטנציאל התיירות שמצוי בגבולותיה והחלה לפתח את ענף התיירות. מאז השתנו פני הדברים.
בשנת 2010, נאמד התוצר הגולמי של וייטנאם ב- 275 מליארד דולר – כוח קניה לא מבוטל כלל. בשנתיים שקדמו לכך, בשנים 2008-2009 התמתנה הצמיחה הכלכלית של  המדינה בשל שנות משבר כלכלי וירידה גלובלית בהיקפי הסחר.  

ענף הייצוא – מה ישראל מייצאת לוייטנאם?

כישורים וידע
כדי להצליח לעסוק בתחום הייצוא ולהיות חלק מהמהפכה הכלכלית של וייטנאם, חשוב להעמיק את הידע בנושא ולדעת אותו על בוריו – גם באופן כללי, אך גם באופן ממוקד הנוגע לוייטנאם. אין די בחוש עסקי (אך כמובן שזה דבר חשוב) מפותח, צריך ללמוד את פעימות הלב הייחודיות לכלכלת המדינה בה אנו מבקשים לעסוק. בנוסף, ידיעת השפה המקומית עשויה לסייע רבות בקשרים העסקיים השונים, במשא ומתן מוצלח ובבניית יחסי אמון הדדיים בין הצדדים.
ישנו פער תרבותי מהותי בין המדינות, שיש להבינו ולמצוא דרך לגשר עליו.
ישראל מייצאת לוייטנאם, כימיקלים לתעשיה, דשנים לחקלאות, ציוד בטחוני, לצבא ולמשרד לביטחון פנים, ידע ותוכנות בתחום הסייבר והטלקום. 
ישראל מייצאת ידע חקלאי הכולל פרוייקטים וזרעים.

לפרטים נוספים על יעוץ עסקי שלנו בשיתוף המכון הישראלי לייצוא  בשוק הוייטנאמי היכנסו

 

לפני הכל – הוצאת ויזה

ענף הייצוא מצריך מהאדם העוסק בו כניסה ויציאה ממדינת היעד. בעוד שמדינות רבות לא דורשות הוצאת אשרת שהייה כדי להיכנס אליהן, וייטנאם מחייבת את כל הנכנס בשעריה להנפיק ויזה. התהליך הוא פשוט במיוחד ואינו מצריך הליכה אל שגרירות וייטנאם (על אף מה שנהוג לחשוב). כל שתצטרכו לעשות הוא להיכנס אל אחד מהאתרים הייעודים לנושא, למלא את פרטיכם האישיים וכן לציין האם אתם מעוניינים בויזה לחודש או לשלושה חודשים, ואם תשהו במדינה פעם אחת או שמא תצאו ותכנסו אליה כמה פעמים וכן את פרטי הטיסה שלכם. לאחר מכן תשלמו אגרה ואת האישור שתקבלו תצטרכו להדפיס ולהציגו בשדה התעופה הויאטנמי, בלווית שתי תמונות פספורט. 
הצטרפו לשוק משגשג ופורח ותהנו מכל הטוב שיש לסחר הבינלאומי להציע. 

ישראל וייטנאם בע"מ תשמח לסייע ליצואן מתחיל וללוות אתכם משלב הויזה ועד לאיתור שותפים וחתימה על חוזים.