עברית English Tiếng Việt
ישראל וייטנאם
הודעות לנוסעים לוייטנאם:

מי זקוק לוויזה לוויאטנם?

מי זקוק לוויזה לוויאטנם?

ככלל, נוסעים ישראלים בעלי דרכון ישראלי אשר מעוניינים להיכנס לוויאטנם, חייבים להוציא ויזה מבעוד מועד. אולם נוסעים ישראלים בעלי דרכון זר עשויים שלא להזדקק להנפקת ויזה לוויאטנם לפרק זמן מסוים, כתלות בסוג הדרכון.

המדינות המקנות פטור מוויזה לפרק זמן מוגבל

 

כאמור, ישנן מדינות אשר בעלי דרכונים שלהן נהנים מכניסה חופשית לוויאטנם למשך זמן מוגבל, ואלה הן:

צ'ילה – מקנה פטור מוויזה למשך 90 ימים

פיליפינים – מקנה פטור מוויזה למשך 21 ימים

בורמה וברוניי – מקנות פטור מוויזה למשך 14 ימים

תאילנד, לאוס, אינדונזיה, קמבודיה, סינגפור, מלזיה וקיריגיסטן – מקנות פטור מוויזה למשך 30 ימים

יפן ודרום-קוריאה – מקנות פטור מוויזה למשך 15 ימים

 

החזקת דרכון אירופאי מקנה פטור מוויזה למשך 15 ימים עבור המדינות האלה: רוסיה, בלרוס, איטליה, צרפת, גרמניה, דנמרק, ספרד, פינלנד, בריטניה, שוודיה ונורבגיה.

 

המשמעות של החזקת דרכון זר

 

מי שבידו דרכון זר יכול לבחור אם להיכנס לוויאטנם באמצעותו וליהנות מפטור מוויזה לתקופה הרלוונטית או להנפיק ויזה המאפשרת כניסה לוויאטנם לתקופה של חודש או לתקופה של שלושה חודשים. אם נבחרה האפשרות של ניצול הפטור מוויזה, לאחר נחיתה בוויאטנם יש לגשת אל ביקורת הדרכונים ולקבל חותמת בדרכון המאשרת את השהייה במדינה למשך פרק הזמן המוגבל.

 

חשוב לציין כי מי שבחר לנצל את תקופת הפטור המוגבלת נדרש לעזוב את ויאטנם בסיום התקופה, כאשר לא קיימת אפשרות להאריך את השהות במדינה. לאחר היציאה מוויאטנם – כדי להיכנס אליה שוב ולנצל שוב את הפטור יש להמתין תקופה של 30 ימים או לחלופין להוציא ויזה ולהיכנס אל המדינה באופן מידי, ללא פרק הזמן של ההמתנה.

 

 

האם כדאי להוציא ויזה או לנצל את הפטור?

 

מי שמעריך כי יוכל לשהות בוויאטנם במשך תקופת הפטור ללא צורך בהארכת זמן, ולצאת את המדינה במועד, מומלץ לו להשתמש בזכאותו לפטור מוויזה בגין החזקת דרכון זר.

אולם, מי שמביא בחשבון כי נסיבות שאינן תלויות בו כמו ביטול טיסה עקב תנאי מזג אוויר, אובדן של חפץ כלשהו או סיבה אחרת עשויות לעכב את שהותו בוויאטנם, מומלץ לו להוציא ויזה ולא לנצל את הפטור. הטעם לכך הוא שבתום תקופת הפטור לא ניתן להאריך את הוויזה באופן אוטומטי, וכל יום של הישארות במדינה מעבר לתקופת הפטור כרוך בתשלום קנסות. סכומם של הקנסות האמורים עשוי לעלות על גובה ההוצאה עבור הסדרת ויזה מראש.